Nowy 2017 rok – zobacz jak został przywitany na świecie

Nowy Rok już za nami. Najwcześniej powitali go mieszkańcy wysp Kiribati, które leżą na Oceanie Spokojnym. Fajerwerki oraz symboliczny toast nastąpił o godzinie 11 czasu polskiego. Później przyszedł czas na inne kraje.

O godzinie 12 czasu polskiego Nowy Roku powitali mieszkańcy Nowej Zelandii. W Auckland odpalono tysiące ładunków pirotechnicznych. Imprezie towarzyszył również pokaz laserowy. O godzinie 13 czasu polskiego butelki szampana otworzyli mieszkańcy Kamczatki i Czukotki na dalekim wschodzie Rosji.

W Sydney co roku odbywa się jeden z większych pokazów pirotechnicznych na świecie. W tym miejscu północ wybiła o godzinie 14 czasu polskiego. Widowisko pirotechniczne, które uczciło Nowy Rok trwało aż 12 minut. Pokazowi fajerwerków towarzyszyła muzyka dwóch artystów, którzy odeszli w 2016 roku –  Prince’a i Davida Bowiego. Do twórczości Prince’a i jego wielkiego hitu „Purple Rain” nawiązywał fioletowy kolor wystrzeliwanych fajerwerków. Z kolei do przeboju Bowiego „Space Oddity” sztuczne ognie układały się w kształt Saturna, księżyca oraz gwiazd.

/ pokaz fajerwerków w Sydney /

Chociaż wszędzie na świecie Nowy Rok obchodzimy 1 stycznia, to w Chinach Nowy Rok rozpocznie się dopiero 28 stycznia 2017 roku w Święto Wiosny.

 

Poleć znajomym wpis!